Nebaví vás už poslouchat běhání po půdě?

plašič na kuny

Otravné malé kuny, které často slyšíme, až když jdete večer ulehnout ke spánku. Jak vyprat ten správný plašič kun se dozvíte právě v tomto článku a už se jimi nebudete muset zabývat.

Prevence je klíč

Co nejvíc platí na kuny je nedat jim možnost protáhnout se škvírami do vnitřních prostor vašeho teplého domova. Ovšem i tak se jim občas nedá zabránit, protože se mohou k vám prokousat. Pokud máte jistotu, že se ještě kuny u vás nenachází, neváhejte a pořiďte si dvě důležité věci: plašič na kuny a pachový odpuzovač ve spreji.
Plašiče se nachází v několika variantách, a to ultrazvukové, světelné a kombinované. Její výběr bude záviset na tom, jestli máte sousedy či jestli máte domácí zvířata a mazlíčky na zahradě. Světelné a kombinované plašiče totiž reagují na pohyb a tu chvíli spustí světelnou show, což by bylo pro okolní lidi a zvířata velmi nepříjemné, kdyby omylem spustili senzor. Ultrazvukové plašiče na vnitřních prostorech jsou nastavené taky, aby byli rušivé pro zvířata o velikosti a citlivosti kun. Ovšem citlivý pejsek z toho může být také trochu zmatený, třebaže mu nemá šanci zvuk ublížit. Proto je vhodné dát na půdu tyto ultrazvukové, kombinované či světelné plašiče, kde se maximálně objeví krysy, potkani a kuny.
V kombinaci s postřikem proti kunám do koutů a spojnic střechy zajistíte, že se kuny vašemu podkroví z dálky vyjdou.

Jak chytit kunu

Pokud se vám kuna doma již zabydlela, tak si sežeňte zavírací klec, nastražte do ní vařená vejce a pravidelně choďte klec kontrolovat. Zkontrolujte, jestli kuna nemá na půdě schované mláďata, jinak se pro ně vrátí za každou cenu a ony bez ní nepřežijí.
Až se povede, překryjte klec dekou a pak převezte kunu buď do místní odchytové stanice, nebo pokud vám to povolí, sami ji vypusťte aspoň 50 km od vašeho bydliště v lese.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4