Jaké druhy požárních dveří existují?

požární dveře

Zajímáte se o výběr kvalitních dveří, které brání šíření ohně? Jste na správném místě, v tomto článku se budeme věnovat tomu, co je při výběru důležité a jaké požární dveře se na trhu vyskytují.

Typy požárních dveří

Jednotlivé typy personálních protipožárních uzávěrů jsou rozdělené podle jejich míru schopnosti bránit šíření kouře a ohně.

EI - Brání šíření požáru
EW - Omezují šíření požáru
SC - Brání šíření kouře a zplodin hoření
EI-SC - Brání šíření požáru, kouře a zplodin
EW-SC - Omezují šíření požáru a brání průniku kouře a zplodin

Při výběru je tedy nutné zvážit,:

  • jak rychle se můžou zaměstnavatelé/obyvatelé budovy dozvědět o požáru v místnostech,
  • jak dlouho by trval příjezd hasičského vozu,
  • přístupnost budovy a jednotlivých místností,
  • únikové požární cesty  
  • rychlost šíření ohně v místnostech - hořlavost interiéru.
  • míru našeho pojištění domácnosti - s kvalitními požárními dveřmi můžete získat slevu na pojistku ve výši až 30% a až 16x větší finanční obnos v případě vloupání.

Kde se využívají požární dveře

Nejčastější využití požárních dveří je ve veřejných budovách, jako jsou městské úřady, pošty, nemocnice, školy, ale také hotely, průmyslové provozy a logistické centra.
Pro větší bezpečí a pohodlí jak zaměstnanců, klientů a návštěvníků jsou často budovy soukromých firem vybaveny větším počtem požárních dveří nejvyšší kvality, aby chránili svůj majetek před újmou způsobenou rozšířeným požárem.
Druhý typ dělení požárních dveří je podle jejich pohonu, a to na automatické a mechanické. Mechanické najdeme častěji ve státních veřejných budovách a institucích a automatické.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4