Jak zvýšit efektivitu skladových a průmyslových prostor?

vyznačující pásky

Pokud se s touto otázkou potýkáte, mám pro vás jedno slovo - organizace. Lepší organizace prostoru a logistických cest ušetří čas, který zaměstnanci mohou věnovat své práci a firmě přinášet více peněz na jejich výplaty. A přesně tuto organizace zajistí vyznačovací pásky.

Co mohou vyznačovací pásky vyznačovat?

Jako první prostor, který tyto pásky mohou ohraničit, jsou parkovací místa vysokozdvižných vozíků. Další jsou prostory, ve kterých se mají vyskytovat pouze zaměstnanci dané oblasti, aby jim tam nikdo jiný nepřekážel. Nikdo nemůže pracovat efektivně když neví, jestli se může rychle otočit s těžkým nákladem a s jistotou, že za ním nikdo nestojí. Ve stejném smyslu se označují prostor, kde hrozí nebezpečí úrazu a proto je třeba zvýšené opatrnosti a nošení ochranné helmy.
Pokud se jedná o velké skladové prostory, nejspíše se v nich pohybují i automatické vysokozdvižné vozíky, kterým je nejlepší se v plné rychlosti vyhnout, jinak mohou způsobit i těžká zranění.
Na mysli tedy máme vyznačení silnic pro vozíky, chodníků pro chodce a přechody, na kterých si musejí dávat větší pozor.

Barvy pro vyznačovací pásky

Vyznačovací pásky mají často syté a výrazné barvy, aby byly na první pohled dobře vidět. Klasikou jsou červená, černá, bílá, žlutá, černožlutě šrafovaná, modrá a zelená. Pro vyšší přehlednost a jednoduchost se doporučuje držet se pouze tří barev vyznačovacích pásek. Pro jednoduchost se můžete řídit následujícími pravidly.

Žlutá - Pracovní buňky, dopravní pruhy a cesty k východu
Bílá - Parkovací místa, vybavení a skladovací prostory (mimo materiál)
Modrá, zelená, černá - Materiál a součástky, polotovary a hotové výrobky
Červená - Oprava, údržba, poškození (prostoru i výrobků)
Černožlutá - Zdraví nebezpečné oblasti - potřeba zvýšené opatrnosti

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4