Kolaborativní roboti jsou důkazem toho, že nás stroje nenahrazují.

kolaborativní roboti

Mnoho filmů nám začalo nahnávat obavy ze současného vědeckého, konkrétně robotického pokroku. Ovšem nejsme rozhodně tak daleko, abychom si mohli připadat, že nás stroje začnou využívat, nebo kompletně nahrazovat. V tomto článku představíme, proč jsou kolaborativní roboti nejlepší přátelé s pracovníky průmyslových závodů v aplikacích s lineární technikou.

K čemu jsou kolaborativní roboti?

Kolaborace, neboli spolupráce naznačuje právě spolupráci lidských pracovníků a daných robotů. To, co člověk není schopen dělat precizně na 100%, dostatečně rychle, nebo zkrátka mu chybí síla, provede kolaborativní robot. Dochází tedy k využití potenciálu lidského intelektu a surové síly mechanického ramene.
Tyto stroje jsou navrhovány často za účelem využití fyzické síly a kontroly efektivity chytrým kamerovým systémem. Nemůže se tedy stát, že zaměstnanec omylem nechá ruku v hydraulickém lisu a o ruku přijde. Systém zaznamená cizí předmět v systému a zastaví se. Proto kooperace lidí s roboty je hlavně o bezpečnosti lidí při práci.

Hlavní výhody kolaborativních robotů:

Inteligence - Vestavěný inteligentní vizuální systém, model robotického vidění, kompletní vizuální výuka
Jednoduchost - Renovace uživatelského rozhraní, robota učíte sami, bezbolestné učení a snadný start
Bezpečnost - Omezení síly, vytváření bezpečného prostředí pro spolupráci, pracovní prostředí bez obav

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4