Jaký je rozdíl mezi stříkacím boxem a kabinou.

 stříkací boxy

Zajímá vás, jak se udržuje v lakovnách pořádek? Z velké části jsou za to oceňované stříkací boxy a kabiny využívající lineární techniku. Rozdíly mezi nimi, jejich druhy a firmy, které se jimi zabývají v České republice.

Bezpečnost práce v lakovně - stříkací boxy

Jelikož je potřeba udržovat nejen čistotu, ale hlavně bezpečnost na pracovním prostředí, jsou v lakovnách potřeba oddělené místnosti na provádění lakování. Podle velikosti lakovaných produktů, nebo součástí je třeba přizpůsobit právě lakovací prostor. Mnoho velkých průmyslových prostorů nemá finance a čas stavět uvnitř prostoru zděné místnosti, proto se na míru navrhují boxy a kabiny s odsávacími mechanismy ve stropě, stěnách a podlahách pro maximální bezpečnost.
Firmy, které se zabývají lakováním pouze okrajově, nebo lakují pouze malé předměty a polotovary, mohou mít prostor na činnost v ohrazené kabině, do které pouze strčí ruce.

Bezpečnost v lakovně - vybavení pracovníka

Mimo kvalitní odsávání a samostatný uzavřený prostor pro vykonávání činnosti, zaměstnavatel je povinen zajistit dostatečnou ochranu zaměstnance před zdravotní újmou. Špatně chráněné dýchací cesty mohou vést k pracovnímu astmatu a nakonec ukončení pracovní činnosti z neschopnosti dýchání v ochranných pomůckách. Zpravidla autolakýrníci jsou vystaveni plynům zvaným izokyanáty, které tyto problémy způsobují.
Důležité je také nepodcenit pravidelné návštěvy lékaře a případně lázní, které by měl hradit zaměstnavatel, nebo pojišťovna.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4